A Nyíregyházi Egyetemet is méltatta az államtitkár

 
 
Amikor dr. Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár belépett a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Digitális Közösségi Alkotóműhelyébe, a helyiség másik sarkában Zsigó Zsolt szakmai vezetésével egy speciális eszközt készítettek a diákok. A HandExo egy személyre szabható, kesztyű formájú exoszkeleton, amelyet a Tajvani Nemzetközi Tudományos Kiállításon is bemutattak. – Az eszköz az alkotó pedagógiából lett egy termék. Arra szolgál, hogy segítse mozgatni, tornáztatni az emberek ujjait egy stroke vagy kézsérülés után. Ez volt az egyetlen olyan munka Tajvanban, ami a rehabilitációt segítette, és ez a zsűri tetszését is elnyerte – említette Zsigó Zsolt, a BánkiRobot Team vezetője, számol be az eseményről a Kelet-Magyarország.
 
Az alkotói munka közben elkezdődött az Együttműködések Nyíregyházán a szakképzett munkaerőért elnevezésű szakmai fórum, ahol házigazdaként Gurbánné Papp Mária, a Nyíregyházi Szakképzési Centrum főigazgatója köszöntötte a megjelenteket:
– Az itt letelepedő nagyvállalatok, valamint a kis- és középvállalkozások is keresik a jól képzett munkaerőt. A Nyíregyházi Szakképzési Centrum kiemelt feladatának tekinti, hogy a hozzá tartozó szakképző iskolák révén a térségi munkaerőpiaci igényeket kiszolgálja. Képzési kínálatunk számos területet fed le, többek között az egészségügy, az informatika, az építőipar, az autóipar, a vegyipar, a kereskedelem, a vendéglátás, a turizmus, a szolgáltatóipar, a gépészet, a faipar számára folytatunk képzéseket. Arra törekszünk, hogy a nálunk végzett diákok piacképes tudással, a leendő munkahelyük által elvárt szakmai és személyes kompetenciákkal rendelkezzenek. Különös figyelmet kap a digitális kompetenciák fejlesztése, amelynek a Digitális Közösségi Alkotóműhely ad teret – mutatott körbe Gurbánné Papp Mária. 
– Nyíregyháza minta másoknak. A városvezetés szervező ereje kiemelkedő, a település gazdasága jól érzékelhetően fejlődik. Nekünk az a célunk, hogy minél színvonalasabb legyen a szakképzés, a felsőoktatás, a piaci igényeket pedig összehangolunk a gazdasági élet szereplőivel – mondta dr. Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár. – A Nyíregyházi Egyetem vonzereje nőtt, ez a felvett hallgatók számán is látszik. Minden tíz végzősből hét itt dolgozik tovább. A szakképzési rendszer is kiválóan működik. 
– Az önkormányzat legfontosabb célkitűzései között szerepel továbbra is a gazdaság élénkítése, a befektetésösztönzés, a meglévő munkahelyek megtartása, új munkahelyek létrehozása, a fiatal szakemberek itthon tartása. Az új beruházások Nyíregyháza, a vármegye és a régió gazdasága szempontjából is kiemelt jelentőséggel bírnak, hiszen jelentős munkahelyteremtéssel, beszállítói, szolgáltatói igényekkel járnak, amelyek mind hozzájárulnak a helyi gazdaság fejlődéséhez – jelentette dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere.
 
A szakmai fórumon elhangzott, hogy az elmúlt években Nyíregyházán folyamatosan emelkedett a foglalkoztatottak száma. Sok kis- és középvállalkozás bővítette a tevékenységét, a városban már jelen lévő multinacionális vállalatok jelentős beruházásokat hajtottak végre. Nélkülözhetetlen az együttműködés a megyeszékhely önkormányzata, a Nyíregyházi Egyetem és a Nyíregyházi Szakképzési Centrum, a munkaerőpiaci szervezetek, illetve a vármegyei kereskedelmi és iparkamara között. A Munkaerőpiaci Dinamika munkacsoportot Tóth Csaba, a LEGO HR igazgatója koordinálja, aki arról beszélt: miként lehet a munkaerőpiaci tartalékokat hatékonyan mozgósítani a növekvő keresletért.
 
Forrás: Kelet-Magyarország / szon.hu / nye.hu